TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

381097_191632040920441_186846761398969_416792_1800310154_n.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

   Nazdar, lidi! Před rokem a půl jsem se tady rozplýval nad serverem MystiQ, a bylo tehdy opravdu proč, bohužel to tam ale lehce umřelo a posledních pár měsíců se mi málokdy stalo, že jsem tam nebyl sám. No a to je kapku o ničem. Neříkám, že tam nejsou fajn lidi, těch je tam pořád dost, ale k čemu mi to je, když se tam s nimi potkám opravdu málokdy. No, a co teď s tím?

   Pohrávám si zase (už teda poněkolikáté, ale tentokrát jsem se nad tím už zamýšlel trochu víc) s myšlenkou, že posbírám pár normálních lidí a rozjedu vlastní server. Nechci nic extra, jen uzavřený server pro pár lidí, s kterými by se dalo v pohodě zahrát a pokecat, bez nějakých blbostí a tak. Jaká je moje vize?

- Server víceméně bez pluginů, aby se zbytečně nic nekomplikovalo a naopak se hra třeba zbytečně neulehčovala (porty apod., které ve výsledku spíš kazí kouzlo Minecraftu), maximálně pár bezpečnostních pluginů, nejlíp ale prostě čistá vanilla.

- I pro warez, ale rozhodně s whitelistem. Nechci moc lidí, do začátku jenom pár (jakože několik, ne dva), protože čím víc lidí, tím hůř se na něčem domlouvá. Časem by nás klidně mohlo být i víc, ale určitě bych nebral lidi, o kterých bych v životě ani neslyšel.

- Samozřejmě by platila klasická pravidla o slušnosti, stavění, zachování přírody apod., která snad každý zná.

- Další samozřejmě je, že by se jednalo o klasický survival, tedy kopání, stavění a co nejvíc srandy.

- Kolem spawnu bych rád vystavěl městečko, ať to k něčemu vypadá. Soukromé domy, veřejné stavby apod. Samozřejmě jinak ať se každý rozběhne, kam se mu zachce.

- Neříkám, že to, co jsem vypsal, musí prostě všechno do puntíku platit, změnit se dá všechno a dohodnout se dá spousta věcí.

A teď je na řadě nejdůležitější otázka - šel by do toho někdo se mnou? Má to smysl? Pokud by se našlo pár seriózních lidí, nemám problém všechno vyřídit, zafinancovat, založit třeba skupinu na Facebooku nebo forum pro nějakou tu mimoherní komunikaci… Toť asi vše (jak se znám, určitě jsem na něco zapomněl), pokud by měl někdo zájem, dejte mi vědět do komentářů :) A jenom upozorňuju, že nechci nikoho, koho vůbec neznám.

 


Update 14.2.
Zatím je nás pět (já, Sqwery, Uhlička, Aveel a GreenMan). S tím by se už dalo nějak pracovat a věřím, že na tomto počtu neskončíme, takže jsem server už objednal a nainstaloval. Teď bych ještě rád dodal pár informací a dohodnul se na nějakých věcech.

- Server jsem zatím pojmenoval TKJK Server. Chtělo to po mně název a nic lepšího mě nenapadlo, navíc jsme stejně všichni z TKJK. Samozřejmě se to dá kdykoliv změnit, kdyby někoho napadlo něco lepšího.

- Jedeme na Spigotu, což znamená, že máme i podporu pluginů. Zatím tam nic není, ale můžeme se třeba dohodnout, pokud budete chtít, že přidáme pár pluginů, které hru zpříjemní, ale nebudou do ní zasahovat (třeba jsem narazil na plugin, který na cedulkách vypisuje online/offline stav hráčů s tím, jak dlouho jsou offline, pro příklad) nebo časem vytvořit kreativní svět na nějaké pokusy. Jak jsem psal, nechci žádné porty, ale uvažuju o příkazu /spawn, ten se občas hodí. Jeho použžívání bych ale časově omezil (třeba jednou za půl hodiny, za hodinu…).

- Chtěl jsem server i pro warez hráče, ale někdy od updatu 1.7.9 nedokáže server v offline modu zobrazit skiny ani u premiových účtů. Dá se to vyřešit pluginem, ale nepodařilo se mi to rozchodit. Tudíš mají nejspíš warezáci smůlu, leda bychom šli na starší verzi, ale pokud vím, z nás pěti mají všichni origo.

- Komunikace. To si myslím, že je dost důležité. Jestli máme všichni Facebook, můžeme si vytvořit třeba skupinu nebo skupinovou konverzaci, nebo můžu založit nějaké forum. Stačí říct, co by vám vyhovovalo :). Serverový TeamSpeak v plánu nemám, ale vím o jednom, kde se třeba můžeme scházet.

- No a nejdůležitější věc, kdy to spustíme? Přes týden to moc nevidím, mám noční a do práce vyrážím už kolem páté odpolední, takže spíš až o víkendu (pátek/sobota nejlíp). Přece jenom by asi bylo nejlepší, kdybychom tam poprvé byli všichni :)
 

Add a comment
   Nazdar, lidi! Po dlouhé době jsem se rozhodnul napsat pár slov na téma virtuálních závodů, protože to, co zažívám na trati, už prostě není normální. Nebudu nikoho jmenovat, ale doufám, že aspoň někdo z těch, kvůli komu tyhle nasrané kecy píšu, si tenhle článek přečte a trochu se nad sebou zamyslí. Opravdu by to potřebovali, protože jsou to oni, kdo kazí závody ostatním.
Add a comment

Číst dál: Kecy o online závodění #4 - Už mě sere, co se děje na trati

   Nazdar, lidi! Někdy dávno jsem se tady chlubil FreeTrackem - alternativou k systému Track IR, kde pohybem hlavy ovládáte pohyb kamery ve hře. Perfektní do simulátorů, závodních, kamionových, leteckých, prostě všude, kde je třeba se trochu rozhlížet. No a protože jsem s ním nebyl spokojený, opravdu to nebylo nic moc, pustil jsem se do stavby nové verze.
   Jako všechno jsem si vystačil s tím, co jsem našel doma. Jako taková základna, na které je to všechno naskládané, posloužila blikačka z kola. Na ní je přilepená jednoduchá konstrukce ze špejlí, která nese tři diody, a uvnitř plošný spoj z nějakého nástěnného světla od vietnamců (prostě to nejlevnější). Celé je to opět napájeno z USB, daly by se samozřejmě použít i baterie. Samozřejmě je potřeba i nějaká ta webkamera. Nebudu tady dávat žádný přesný návod, ale aspoň se rozepíšu trochu o tom, jak jsem postupoval, a třeba to někomu pomůže jako inspirace.
Add a comment

Číst dál: Kecy o ničem #10 - Nový FreeTrack