TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

jsou-proste-v-celem-svete-480x400.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

Kdysi dávno jsem se tady pochlubil řadicí pákou, kterou jsem si vyrobil k volantu Logitech Formula. Užil jsem si s ní celkem dost zábavy, ale měla také hodně much. Kupříkladu je napojena přímo na tlačítka ve volantu, která tak zároveň s pákou nemůžu použít. Kvůli tomu ji také nelze použít bez tohoto volantu. Navíc se mi na ni nějak nevešla zpátečka, která mi např. v ETS2 dost chyběla. Rozhodl jsem se tedy postavit novou. Je to opět z materiálů co dům dal, tedy spíše z odpadu, ale už je to přece jenom kvalitnější. Jako základna posloužila pevná plastová krabička, hlavice je vyrobena z pofidérního šroubováku a jako dárce orgánů pro elektronickou část posloužila stará klávesnice. Tato verze je tak nezávislá na volantu a lze ji použít s jakýmkoliv PC a jakýmkoliv volantem.

 

Základna - pevná plastová krabičkaKloubek

Jako hlavice posloužil šroubovák

Kulisa řazení

Mechanická část je skoro hotová

Dárce orgánů pro elektroniku - stará klávesnice Genius

Destička s kontakty

V této fázi již páka umí řadit 2, 4, 6 a zpátečkuTeď už zvládá páka řazení všech rychlostí

Pohled dovnitř na kontaktyHotovo! Časem tomožná nějak zakrytuju, aby to tolik nestrašilo

 

Update 21.6.2013:

Háčko pořád funguje celkem bez problémů, jen občas pořád ladím některé mušky. K čemu jsem se ale konečně dokopal je panel tlačítek na krytu páky. Mám tak navíc celkem 15 tlačítek uspořádaných do tří řad. Napojena jsou stejně jako zbytek páky, tedy do elektroniky klávesnice Genius. Jako dárce orgánů posloužila komunistická solární kalkulačka Elorg 60, z které jsem použil spodní tři řady tlačítek. Tlačítka jsem vybral tak, aby mi vyšla na čísla od 0 do 9, dále tlačíka + a -, která jsem doplnil tlačítky M+ a M- a červeným tlačítkem CE. Dost keců, ukážeme si fotky (překvapivě zase vysoce "kvalitní").

Dárce orgánů pro panel tlačítek - solární kalkulačka Elorg 60Část plošného spoje s naletovanými kablíky

Elektrika je hotová, stačí už jen panel upevnit do krytuPozději jsem kabeláž vylepšil konektory, abych nemusel při případném sundávání krytu pracně celý panel dolovat ven

Hotovo - 15 plně funkčních tačítek