TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

381097_191632040920441_186846761398969_416792_1800310154_n.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

   Zdravím všechny případné čtenáře a Morbídka, kterého snad zase potěším ;). Dneska mi ten čas nějak podezřele letí. Vstanu v devět, za chvíli se podívám na hodiny a je půl jedné, o chvilku později už čtvrt na pět. To se mi moc často nestává, zvlášť v dny, kdy nemám co dělat, mezi které patří i tento. Dny jako takové se mi vždycky neuvěřitelně táhnou. S delšími časovými úseky už je to jiné. Ale to zná asi každý - čím jsem starši, tím více mi ty roky ubíhají, poslední dobou přímo letí, až mě to občas děsí. Nedávno jsem nastupoval do prváku a už mám za sebou maturitu... Brrr... Kdyby tak ten čas šel někdy alespoň na chvilku zastavit, a pokud možno v nějakém příjemném okamžiku.

   Třeba až nebude takový hic. Tahle vedra mě opravdu jednou zničí. Nejsem stavěný na vysoké teploty :). Možná si řeknete, že jsem blázen, ale tropy pro mě začínají někde na 25°C, ideální teploty pro mě jsou do 20°C. Vyšší opravdu nemusím, radši mám, když je chladněji. Možná to bude i tím, že jsem do dvanácti let žil v domě, který nebylo zrovna snadné vytopit, i když zase... Jsem z rodiny jediný, kdo při patnácti stupních nemrzne. Takže je to trošku zvláštní. Často mívám i docela srandu z toho, jak skoro nikdo není schopný pochopit, že mi nižší teploty nevadí (tedy až do chvíle, kdy mě neustálé připomínky začnou srát). Zatímco skoro všichni už oblíkají bundy (samozřejmě nemyslím teď v létě, hovada...), já si v klidu vylezu ven v tričku a ještě je mi hic. Nevadí mi ani moc, když mrze, jen to nesmí zajít do extrémů. Naopak tropická vedra jsou pro mě zničující, a to víc, než pro ostatní. Nejradši bych se zavřel do ledničky, kdybych se do ní vešel.
   V chladnějších dnech jsem schopný alespoň něco udělat. Třeba dát konečně dohromady kolo. Vůle zadního kola opravdu nesnesitelná a já jsem byl přesvědčený, že je to problém v ložisku, i když už mi přišlo divné, že by ložisko mělo až tak velkou vůli. Pak jsem zjistil, že zadní osa není jenom zohýbaná, ale taky zlomená. A pak se můžu divit, co to kolo dělá. Přišel jsem na to po takové době proto, že byla zlomená v konusu (ta matka, která tvoří jednu dráhu ložiska), takže na první pohled vypadala, že je v pořádku. Kdo nikdy nejel na kole s takovým poškozením, nemá ani představu, co to je. Ale pořád se na tom dalo jezdit. Jen jsem se už docela dost bál, zadní kolo si opravdu dělalo, co chtělo (ani to mi ale nezabránilo jezdit, co to dá). Na dva měsíce jsem ho odložil, koupil novou osu... A včera jsem zase konečně vyjel. Příjemných dvacet kilometrů po polorozpadlých okreskách, a asi bych si zajel i delší trasu. Jediné, co mě donutilo k návratu domů, byla prázdná lahev. Teď jenom doufám, že to kolo vydrží pohromadě, dokud si nebudumoct dovolit koupit nové. Kolo mě vždycky bavilo, už od malička, i když jsem jinak neskutečně pasivní. Vlastně je to jediný sport, který mě baví. Taky jediný stroj, na který jsem dobrovolně vlezl ve školní posilovně, byl rotoped, i když se s kolem nedá vůbec srovnávat. Je to nuda. Pořád stojí nehybně na místě a já prostě mechanicky šlapu a šlapu... A když mě to přestane bavit nebo už nemůžu, prostě skončím. To na kole nejde, když na kole vyjedu, musím se nějak dostat do cíle své cesty, ať už je jakýkoliv, a to mi přijde jako lepší a účinnější motivace, než sledování čtverečků na displeji rotopedu. Navíc na rotopedu si neužiju ta úžasná dlouhá klesání, která mi opravdu až nahání strach, ale přesto nepřibrzdím :).
   No, jinak, ozval se už druhý hlas tvrdící, že bych měl natáčet vlogy. Ten první prostě ignoruju, to je prostě Virus a tím se opravdu řídit nebudu (promiň, Mílo). Ten druhý už pro to měl svůj důvod, že se mu špatně čte a přidal argument, že se v 21. století údajně už moc nečte. Dobře, ať je to jakkoliv, píšu, protože mě to baví a dokud mě to bude bavit, budu psát. Na tom nikdo nic nezmění. Vlogy mě opravdu nelákají, už jen z toho důvodu, že jsem trémista a neumím mluvit před lidmi (i když o tom „před lidmi“ by se možná i dalo v případě vlogů polemizovat). Takže vlogy prostě nebudou. A k tomu, že se v 21. století už moc nečte - nemyslím si, že je to pravda. Pořád znám dost lidí, co celkem dost čtou (i když mě už to pustilo, vlastně jsem od patnácti let kromě sem tam nějaké té encyklopedie nic nepřečetl). Tak mě napadá, jestli problémy se čtením některých lidí nejsou způsobeny právě tím, že skoro nečtou. To určitě stojí za zamyšlení. Ale já už se nad tím teď zamýšlet nebudu. Je už na čase udělat pápá, takže děkuju všem, kdo článek přečetli a obzvlášť těm, kdo dočetli až do konce, a třeba zase někdy příště čau.