TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

boty.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

   Zdravím všechny čtenáře a čtenářky! No tak dobře... Nebudu si zas tak moc fandit a zůstanu u těch čtenářů, a těch určitě taky zase nebude nějak moc. No to je jedno. Původně jsem chtěl tenhle článek zařadit do keců o online závodění, ale pak mi došlo, že o závodění toho tady zas tak moc nebude. Jasně, týká se mého působení na pozici administrátora online závodů, ale přece jen je to z trochu jiného soudku než zamýšlení nad chováním lidí na trati, chováním jedinců, kteří neumí prohrávat, tím, co mě u toho drží a proč mě to baví... Bude to tentokrát z té druhé strany (snad jsem se vyjádřil správně), ze strany toho, kdo tohle všechno musí řešit, kdo se musí zabývat chybami a problémy ostatních. Ale proč se o tom takhle vykecávám? To už přece muselo kurva každému dojít.

   Když jsem před čtyřmi roky přišel do RGPL (Čtyři? Fakt? Ten čas letí...), ani ve snu mě nenapadlo, že bych tam mohl otravovat delší dobu, natož otravovat na pozici admina. Bylo mi patnáct, byl jsem lama snad ve všem možném i nemožném (ne že bych teď už nebyl) a nějaká zodpovědnost? Co to vlastně je? Navíc patřím mezi ty, kdo se vždycky snaží vyhýbat oganizaci čehokoliv, takže tahle funkce vlastně není nic pro mě (jo, to zjišťuju brzo). Proto mě dost překvapilo, když mě ani ne půl roku od mého vstupu do ligy kontaktoval Rego s tím, jestli bych si nechtěl vzít na starost novou sérii F1/B určenou pro výchovu nováčků a pro ty, kdo se nedostali do hlavní série. No a co já? Co asi. zapomněl jsem, že jsem lama a že se na tuhle pozici vůbec nehodím a okamžitě jsem přikývnul. Upřímně, kdybych věděl, o jaký zvěřinec se budu starat, hodně dobře bych si to rozmyslel. Ale zase, abych nekecal, mě to docela lákalo - řídit závody, nahazovat tiskovky a řešit protesty. V prvních dvou závodech se mnou byl na serveru i Rego, sem tam něco poradil, takže to byla pohodička. Horší bylo, když na třetí závod nedorazil a já jsem na to byl sám. Ale ono to nějak šlo i bez něj. 19:30 přehodit na kvaldu, 20:00 odstartovat závod, po závodě naházet na web tiskovky, prohrabat se v záznamu při řešení případnýchz protestů.. Bavilo mě to. Jo, to byly časy, když jsem to všechno dělal s chutí a žádná z těch činností mě neotravovala.
   Aby toho nebylo málo, ve stejné době probíhaly i události, které stály za vznikem Touring Series, ligy, kterou jsem vedl společně s Briggusem. Dostal jsem na starost vlastní sérii v „lize“ Racing Online. Výběr modu, tratí i sestavení pravidel a kalendáře, to všechno bylo čistě na mě. A i to mě bavilo. Byl jsem na sebe i docela hrdý, že vedu něco, co funguje. Tedy, funguje... Ono to fungování dost záviselo na tehdy jedenáctiletém majiteli ligy (jo, myslel jsem, že byl starší), takže to kolikrát spíš nefungovalo. Ale společně s Briggusem jsme se s tím dokázali poprat, a i když potom ligu zrušil, pokračovali jsme dál sami. Dal jsem dohromady web, zkontaktovali jsme lidi a všechno vesele pokračovalo. I když jsem původně pokračovat nechtěl, nakonec jsem se nehodlal vzdát ať se dělo cokoliv. Asi nejhorší bylo, když Briggus přišel o veřejnou IP a nemohli jsme tak jezdit u něj. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem se s Regem dohodnul na zapůjčení serveru u RGPL. Samozřejmě jsme se potýkali i dalšími problémy, hlavně s webem, což taky nebylo zrovna ideální. Nakonec Touring Series fungovala celé dva roky, a to většinou skoro výhradně pod mým vedením. Nechci si nijak přivlastňovat zásluhy na jejím chodu, ale Briggus opravdu moc aktivní nebyl. Ale mě to zase tak moc nevadilo, vlastně mi to spíš vyhovovalo. V RGPL nezůstalo jen u toho béčka. V zimě jsem dostal na starost GP2, příští rok zase béčko... Teď už jsou pod mým vedením obě série, F1 i V8 Supercars. 
   Dřív jsem jako admin býval hodně agresivní, vzteklý. Možná si na to i někteří budou pamatovat. Často jsem se hádal, zvlášť s některými problémovějšími jedinci. Rozhodně to nebylo dobře a docela se za to teď i stydím. Doteď nechápu, jak mi to Rego mohl tolerovat. Naštěstí se to celkem zlepšilo (nebo aspoň já si to myslím), snažím se většinou zachovat klid a chladnou hlavu a celkem se mi to i daří. Je pravda, že už mě teď lidi tak snadno nevytočí, a to nejenom co se týká závodění. Nikdy mi ale moje... zuřivost... nebránila v tom, abych rozhodoval hlavně o protestech nestranně. Vždycky jsem všechny bral a i teď beru podle stejného metru, nikoho nezvýhodňuju ani neznevýhoňuju. Pokud někdo dostává tvrdší tresty, je to proto, že jsou s ním často problémy a ty tresty si prostě zaslouží. Jinak při rozhodování neznám bratra, týmového kolegu a vlastně ani admina, který je funkčně nade mnou (a proto mi nedělá problém zjebat Jimmyho :) ). Co mi zůstalo z dřívějška a čeho se asi nezbavím je to, že nerad servíruju lidem přímo pod nos informace, které mají dávno vědět. Někdo přijde se špatným nickem, odkážu ho na pravidla, stejně tak je to i s... pravidly, u délky závodu je to zase záložka nastavení závodu. Možná se to těžko chápe, ale nejsem tady jako zdroj informací. Ne těch, které si každý může zjistit během pár vteřin.
   Najde se i dost věcí, co mi leze na nervy. Třeba má neustále někdo potřebu mi ukazovat, jak ho hrozně potřebuju a nedokázal bych si bez něj dejme tomu třeba ohlídat čas. Že, Offe. Ono připomínat mi před každou kvalifikací, že je 19:30, časem začne docela lézt na nervy. Čas si hlídám sám a pečlivě, navíc se organizace závodu řídí mým časem a ne časem nějakého Kycovce z Humenného. Další kapitolou je naléhání na vydání tiskovek. Jo, přiznávám, poslední dobou to dost flákám. Kdybych se tím živil, asi bych k tomu měl také jiný přístup, ale dělám to ve volném čase z vlastní vůle a nic z toho nemám. Navíc po těch skoro čtyřech letech je tohle právě to, do čeho se nutím nejobtížněji, protože to není opravdu nic záživného, i když to nezabere moc času. Taky se mi hrozně líbí, jak každý pořád na někoho nadává, plnou hubu keců, ale nepodá si protest. Pořád ale nepřestává držkovat. Tak k čemu to potom je? Podej si protest a dostane trest, tedy v případě, že se provinil. Jednoduchý princip. Bohužel, někteří radši budou ostatní pořád otravovat držkováním.
   No, pořád mi trochu chybí Touring Series. Té organizace kolem toho bylo docela dost a to mě bavilo. Vymýšlet šampionáty, hledat tratě, sestavovat kalendáře, starat se o server, o web... Když Touring Series skončila, měl jsem najednou až moc volného času. Víc, než by se mi líbilo. Jenže to už se asi nevrátí (spíš určitě). Ale pořád jsem rád, že se můžu podílet na organizaci RGPL. Sice mám někdy chuiť s tím okamžitě seknout, ale to mě stejně vždycky po chvíli přejde. Nějak si nedokážu představit, že bych už jenom jezdil a o nic se nestaral. Na to bych si asi nezvyknul, pořád bych měl potřebu do něčeho kafrat. Takže je možné, že dokud bude RGPL, budu v ní i já působit jako admin, pokud to samozřejmě nepřestane vyhovovat někomu z vedení nebo nenastane nějaká situace, která mi to znemožní. Protože i když, jak už jsem psal v úvodu, se snažím vyhýbat veškeré organizaci čehokoliv a veškeré zodpovědnosti, tohle je výjimka, tohle mě baví.