TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

pejsek-480x380.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

13

   Nazdar, lidi! Dlouho tady nic moc nepřibylo, a tak je asi čas to napravit. To mi tak jednoho dne napsal Berri, jestli bych z jeho Logitechu DFGT dokázal udělat sekvenčku. No a na to se nedalo říct ne.

   Protože DFGT už sekvenčku má, nebyl to nijak těžký úkol. Představu o tom, jak to bude vypadat, jsem si vytvořil víceméně okamžitě - část základny s pákou oddělím od zbytku, upevním do krabičky a pak už jenom nějak pozapojuju čudlítka.

 

   Prvním krokem tedy bylo rozebrání volantu tak, abych jej bez problémů mohl zbavit onoho výstupku s pákou (nebo onen výstupek zbavit zbytku volantu? Jak se to vezme). Následovala trocha vrtání a odsekávání a během chvíle bylo hotovo.

2

3

4

 

   Do vrchní strany plastové montážní krabičky jsem připravil otvor, kterým prochází páka, a pak k ní upevnil onu část základny s pákou. Protože krabička je přece jenom trochu jinak (hranatěji) tvarovaná než základna volantu a páka celkem krátká, musel jsem si s ní trochu pohrát. Pákou prochází šroub, jehož hlava je v horní polovině hlavice a zespoda je přitažen matkou. Ten jsem přemístil do spodní poloviny, takže vyčnívá více z páky, a uložení páky jsem vylil tavným lepidlem (ať žije improvizace). Páka je tak asi o dva centimetry delší.

5

6

7

 

   Následovalo umístění páček do čelního panelu a zapojení všeho k nějaké elektronice. K tomu jsem využil zbytky volantu Logitech Formula, které předtím sloužily v mém háčku (mám v plánu se někdy pustit do další verze). No a tím je tak nějak hotovo. Zbýval už jen krátký test, kterým páka prošla na výbordelnou a v pátek celé dílo předám Berrimu.

9

10

11

12

13

14