TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

419690_393937843968814_352840478078551_1442050_265954337_n.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

   Zdravím všechny čtenáře u třetího článku s titulkem Kecy o onlne závodění. V prvním jsem se věnoval tomu, proč vlastně závodům věnuju tolik času a proč je beru tak vážně. Ve druhém šlo o motivaci. Dnes to vezmu zase z trochu jiného soudku. Vede mě k tomu situace, která nastala u nás v RGPL. Není to poprvé (a věřim tomu, že ani naposled). Nebudu nikoho jmenovat, protože nechci na nikoho kydat špínu (ale pokud to dotyčný bude číst, určitě hned pozná, že půjde o něj, stejně tak ti, kteří už o tom něco vědí). To, co napíšu, budou zase především moje názory, takže mě klidně kamenujte jak chcete, ale pořád si za nimi budu stát.

   Začnu trošku oklikou :). Zase si o mě určitě spousta lidí řekne, že jsem blázen, ale to, co napíšu, je fakt. Online závody je třeba brát vážně. Bez výjimky. Samozřejmě,jde hlavně o zábavu. Pokud se ale na trati objeví někdo opravdu lehkomyslný, komu je jedno, co se stane, může tu zábavu hodně lidem opravdu zkazit. Opravdu, když se na trati vyskytne někdo, kdo neustále dělá bordel, zábava končí. Není příjemné, když vás pořád někdo vytlačuje, oťukává, naráží do vás... Zvlášť, když je to pořád ten samý. Ovšem najdou se i tací, kteří to berou vážně, a bordel stejně dělají. Ale to je kapku jiný příběh (vlastně ne, al chci se dnes věnovat něčemu kapku jinému... sakra, teď si neskutečně odporuju, no nic, asi v tom mám bordel). Každopádně, asi je to už trochu extrém, ale nemám rád, když se o závodech někdo vyjadřuje čistě jako o hraní. Nemám rád věty typu „Půjde někdo hrát?“. Takovým lidem nikdy nedůvěřuju. A většinou oprávněně, protože se z nich většinou vyklubou ti, kterým je jedno, jestli pojedou nebo ne, jestli se s někým na něčem domluvili, jestli někomu zkazili závod... 
   No a teď se snad konečně dostanu k tomu hlavnímu tématu. Zase zpátky k zábavě. Vždyť to je přece to nejdůležitější na závodech, to je to, proč to děláme. Tedy snad alespoň většinou. Snad nejsem až moc naivní a nejsem opravdu jediný, kdo jezdí pro zábavu. Ale je mi jasné, že u všech to takhle není. Že někteří jezdí proto, aby něco dokázali sobě a ostatním. Aby ukázali, že jsou prostě nejlepší, za jakoukoliv cenu. Je jim jedno, co si o nich ostatní budou myslet. Hlavně, že budou vepředu, Vždyť to je přece to nejdůležitější, o nic víc nejde, jen vyhrávat, ostatní pozice jsou přece k ničemu. Hlavně ať nevyhraje někdo jiný! To by se pak zbořil celý svět... Ta ostuda! Přece nemůžu dojet druhý nebo třetí! To nejde!
   Ale jde. Proč by to nešlo? Proč s tím někteří problém nemají a pro jiné je to naopak největší problém? To se nemůžou smířit s tím, že i oni mohou mít konkurenci? Vždyť je to padlé na hlavu. Jasně, vyhrávat je fajn, ale důležité je si závod užít. Ale s tím se někdo prostě nespokojí. Pokud je někdo zvyklý pořád vyhrávat, chápu, že ho dost zklame, když najednou bude častěji dojíždět na nižších pozicích. Přece jenom každý má nějaký standard, a když pod něj klesne, není to až tak příjemné (já samozřejmě nemám moc kam klesat). Někdo se s tím dokáže poprat a smíří se s tím, že holt ne vždy se mu musí dařit. Pak se ale také najdou jedinci, kteří se nesmíří. Nikdy. Konkurence se pro ně prostě nesmí objevit. Pokud jednou vyhraje někdo jiný, kdo třeba už delší dobu dojíždí na bedně, je to v pořádku. Horší je, když začne z davu vyčnívat někdo, kdo přišel relativně nedávno proti tomu, jak dlouho je tady on. Někdo, kdo nedosáhl zdaleka takových úspěchů jako on. A teď ho začne porážet? Smí si to vůbec dovolit? Jasně že ne! To je nemyslitelné. Začne dělat prasárny, podávat nesmyslné protesty, kolikrát to odnesou i ti, kteří si jezdí na chvostu pole a s tímhle nemají nic společného. Bohužel, obětí může být hodně a občas se jí stanu i já. Ale nikdy to přece není chyba šampiona. On je ten, kdo jezdí bezchybně, zato všichni ostatní se pořád přece starají o to, aby pro něj byly závody co nejnepříjemnější a aby dojel co nejdál vzadu. Už několikrát přece zaznělo, že je nuda, když vyhrává pořád ten samý, tak proč se ho nezbavit. To přece dělá každý. Každý, kdo se odváží pustit do předjížděcího manévru, každý, kdo si drží stopu v zatáčce a neuvolní mu místo, aby mohl v klidu odjet. Vždyť on je přece šampión, tak ať se mu všichni klidí z cesty. Co z toho, že tímto chováním časem některé jezdce, právě jeho konkurenci, odradí od závodění v lize, že radši budou jezdit jinde nebo nebudou jezdit vůbec, než aby se s ním museli potkávat na trati a riskovat, že je zase někde sundá. Tohle je opravdu na zamyšení. Vždyť ostatní se přišli pobavit, tak proč se kurva musí najít někdo, kdo jim to bude kazit neustálými prasárnami, neustálým napadáním, hledáním neexistujících chyb a přestupků proti pravidlům? Takhle to nefunguje a ani nemůže fungovat. Lidi přišli za zábavou, a pokud jinedostanou, zase odejdou. Neustálé spory nikoho nebaví. Tak se už sakra zamysleme, někteří více, někteří méně, nad tím, jaks e chováme na trati. Někdo má svědomí čisté, někdo třeba sem tam udělá nějakou chybu, na kterou buď zapomene, nebo si ji ještě dlouho vyčítá (můj případ) a někdo prostě bude hledat vinu u jiných. To se mi nelíbí. 
   Nezbývá než doufat, že se to zase uklidní. Alespoň na cvíli. Jinak to bude mít nepříjemný dopad. Nechci strašit, ale tohle určitě není dobré hlavně pro ligu. Ta to odnáší nejvíc. No nic, zase jsem se jednou vykecal, potřeboval jsem to dostat ven a tohle mi zase přišlo jako nejlepší nápad. Díky všem, kdo si to přečetli a hlavně těm, kdo se zamysleli, kdo pochopili, co tím chci říct. Nazdar.