TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

Bowling-trochu-jinak-480x361.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

   Zdravím všechny pochybné existence, které sem zabloudily! V neděli jsme zablbli s alfičkami v Macau, a to může znamenat jen jedno - skončila zimní sezóna! A tím pádem, pozooor, nečekaně, začíná už tuto neděli sezóna letní, což znamená hlavně F1 RGPL 2014.
   Zase se na naše formule letos těším víc, než na ty reálné, a zase mám určitě proč. Loňskou sezónu jsem si dost užil, vlastně ok od roku si závody užívám víc a víc, a to je dobře, protože mám tak pořád dost důvodů jezdit. Po sezóně 2012, kdy jsem dělal Davčovi ostudu v Sauberu, jsem si loni s Caterhamem celkem spravil chuť. Hlavně jsem už na začátku sezóny zajížděl (na moje poměry) celkem pěkné závody, takže mě hned ze začátku neznechutily nějaké nezdary. Sice to byly pořád pozice na konci pole, a jak během sezóny klasicky ubývali lidi, bylo to pořád neznadějnější, ale dokázal jsem občas s někým bojovat. A co je hlavní, konečně jsem měl soupeře, s kterým jsem se mohl nahánět klidně celý závod (dokud to jeden z nás opravdu neposral nebo mi to nepadlo). Takže díky, Rellume!
   Letošní sezóna asi bude úplně jiná, než byly ty předcházející. Po třech letech nepojedeme na fyzice CTDP 2006, ale na úplně jiném modu, konkrétně maďarské IMT 2013. Je to po té době celkem velká změna, alespoň pro některé z nás, ale snad k lepšímu. Především se už nebudeme setkávat s některými otravnými zvláštnostmi modu, jako třeba kolíbání auta nebo zvedání vnitřního kola při průjezdu pomalejšími zatáčkami. A co se mi líbí úplně nejvíc, budeme mít všechny čtyři směsi Pirellek! Nebudu se tak už muset konečně trápit na měkké sadě s tím, že budu muset za závod čtyřirát do boxů. Jen je škoda, že už nebudeme vědět, kdo na jaké sadě zrovna jede. Další změnou oproti loňsku je kvalifikace, kdy se po vzoru ostatních sérií vracíme zase k veřejné patnáctiminutové kvaldě (takže moje šance na lepší flek na roštu je zase skoro nulová).
   Zatímco si v jiných sériích pořád stěžuju na kolegy (protože na to prostě serou, čest výjimkám), ve formulích po odchodu Vira mám zatím na kolegy celkem štěstí. V béčku jsem si s Virem dost vytrpěl, hlavně v roce 2011, kdy opravdu většinu závodů vynechal. Příští sezónu, po sloučení našich dvou formulových divizí, jsem už jel s Davčou a hned to bylo lepší. To už byl konečně někdo, kdo jezdil pořád. Loni to pak byl Siddhi, sice sem tam chyběl, ale to se občas prostě stane. Letos jsem se dal dohromady s Rellumem a společně pojedeme ve Williamsu. Uvidíme, jak nám to půjde, výkonostně jsme na tom podobně, takže z toho možná budou souboje týmových kolegů trvající celou sezónu. A nebo taky ne.
   Vůbec si ale netroufám odhadovat, jak to bude s účastí. Je nás přihlášených jen dvanáct, a to je dost malé číslo. V předchozích sezónách jsme měli většinou před prvním závodem plnou soupisku. Zase ale musím říct, že se nám přihlásili většinou ti, kdo jezdí skoro pokaždé. No snad se přihlásí ještě někdo, protože tohle vypadá opravdu špatně.
   Jak jinak začít novou sezónu, než hned snad nejnáročnějším závodním víkendem v roce. Od pátku do neděle jsou brzo ráno V8 Supercars, v neděli ráno Velká cena Austrálie a do toho závody, které pojedu já - v sobotu 12H ve Spa, v neděli ráno nejspíš V8 u Australanů a ještě večer právě naše Velká cena Austrálie. No bude to boj, sám jsem zvědavý, jak to zvládnu. Každopádně se těším na neděli a hlavně na všechny, s kým se potkám na trati. Nazdar!