TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

ptáci.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

   Nazdar, lidi! Po dlouhé době jsem se rozhodnul napsat pár slov na téma virtuálních závodů, protože to, co zažívám na trati, už prostě není normální. Nebudu nikoho jmenovat, ale doufám, že aspoň někdo z těch, kvůli komu tyhle nasrané kecy píšu, si tenhle článek přečte a trochu se nad sebou zamyslí. Opravdu by to potřebovali, protože jsou to oni, kdo kazí závody ostatním.
   Dlouhá léta jsem se plácal na konci výsledkové listiny a když jsem mohl bojovat o jiné místo než předposlední, byl to pro mě pro mě skoro svátek. Hodně se to zlepšilo letos na jaře s novým počítačem a volantem, udělal jsem obrovský skok dopředu a když vidím, jak vysoko dokážu jezdit a s kým dokážu bojovat, hodně mě to těší. K čemu mi to ale je, když se na trati pohybuje spousta nezodpovědných individuí? Zrovna včera jsem se takhle neskutečně vytočil při závodu DRM na Hills of Death. První závod byl super, zabojoval jsem si, dojel jsem na slušném místě. Druhý jsem pokazil vlastní vinou, když jsem přehnaně reagoval na auto vracející se na trať, takže tam můžu být nasraný jen sám na sebe. No ale třetí závod mi to pěkně vynahradil. První kolo jsem se snažil jet opatrně i za cenu toho, že se hodně propadnu, a k čemu mi to bylo? V půlce kola jsem dostal ránu zezadu a šel jsem mimo trať. Samozřejmě od člověka, který se na závod vůbec nepřipravil a v obou předchozích byl víc mimo trať než na trati. Prostě přejel brzdný bod a ve snaze to nějak zachránit to poslal na vnitřek zatáčky, kde jsem už ale byl já... A poslal mě mimo trať. Auto bylo jen ťuklé, žádné velké poškození z toho nebylo, ale nabral jsem ztrátu, kterou už jsem nedokázal stáhnout. No a samozřejmě jsem se kvůli tomu vytáčel čím dál víc (což umím víc než dobře), takže pak časem přišly i chyby z mé strany a nakonec jsem radši skončil.
   K čemu mi je, že se na závod těším, poctivě se připravuju, sedne mi trať, když se pak objeví někdo takový? A dělají to pořád ti samí. Na závody se nepřipravují, berou je na lehkou váhu a pak to tak vypadá. Když už to neodnesu já, tak to padne na někoho jiného, ale je to co závod, to průser. Nechápu je. Já bych se opravdu styděl, kdybych měl něco takového předvádět. Ano, taky nejsem zrovna nejlepší, dělám chyby, nedojíždím, rozbíjím se, občas bohužel vezmu někoho s sebou... Ale co je moc, to je moc. Proč, když vidí, že jejich jízda je jedna velká tragédie, s tím nezkusí něco udělat? Základ je přece znát auto a mít najetou trať, bez toho to prostě nejde. Když neznám trať nemůžu s někým bojovat, nemůžu pořádně závodit, nemůžu se o to přece ani pokusit, protože během pár zatáček někoho sundám. Někoho, kdo třeba věnoval několik hodin tréninku a nastavování auta, něoho, kdos e na závod těšil a teď z něj nemá nic, někoho, komu třeba zrovna tenhle incident prohraje šampionát. Zamyslete se už nad sebou trochu, než vlezete na trať. Najít si 20 minut denně na trénink snad není takový problém. Nechci po nikom, aby trávil celé dny tréninkem, aby jezdil dokonale bez jediné chybičky, ale kurva, snažte se trochu! Uvědomte si, že s vámi na trati nejsou žádní počítačem řízení protivníci, ale živí lidi, kteří závodům obětují nějaký díl svého času - a i když si třeba někdo řekne, že je to jenom hra, dobře, ale ten čas strávený přípravou na závod už mi nikdo nevrátí. A když takovýmhle způsobem přijde vniveč, a to několikrát do měsíce, opravdu mě to nasere. Vás by to taky nasralo, kdybyste každý den sedali za volant kvůli tréninku pro nic.