TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

374274_282983871758652_203057356417971_799858_576425645_n.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

altČlánek o lize Touring Series tu již byl (viz Jak vznikla Touring Series?). Tetokrát to bude z trošku jiného soudku. Nebude se zabírat historií ligy, ale spíše událostmi, které značně ovlivňovaly můj vztah k ní. Předem upozorňuju, že to asi bude nuda.

Problémy naši ligu provázely odjakživa, vlastně ještě v době, kdy ani neexistovala. Ano, mám na mysli ten asi půlrok, kdy jsme sérii WTCC jezdili ještě pod ligou Racing Online. Překvapivě to byly problémy se serverem - buď nebylo založeno vůbec, nebo server padnul během závodu, případně ho dokonce někdo vypnul. Proto začal zakládat server u sebe Briggus, nemohl ale pokaždé. Byli jsme rozhodnuti jasně - pokud bude další sezóna, nebude to již v této lize. To nám pak usnadnil i sám majitel ligy, když několik závodů před koncem sezóny ligu zrušil. Ty, kdo ho znají, asi nepřekvapí, že ji ještě několikrát obnovil. O tom, že jsme se rozhodli pokračovat sami a blablabla blablabla blabla jsem již psal minule. Do pokračování se mi zprvu moc nechtělo, ale tak budiž, nakonec to nebyl špatný nápad a i když nás bylo málo, závody jsme si užili. Do konce sezóny zbývalo... Nevím... Asi tři týdny a nám nezbylo nic jiného, než narychlo vyrat mod a vše připravit.

První test série Ferrari 430 Challenge se odehrál na rakouském A1 Ringu. Účast byla přímo skvělá, ale... Někteří se chovali opravdu hrozně. Už si nepamatuju všechny, kdo se rozhodli zkazit ostatním závod, v paměti mi ale uvízla jména Jan Havlík a Jaromír Bergmann. Fakt už nevím, co mě vytoáčelo víc - jestli chat během celého závodu, za který jsem i kickoval (nepomáhalo), nebo kolize, které často vypadaly jako úmysl... Opravdu mě to znechutilo. V příštích testech i v sezóně nás již jelo o poznání méně, ale jezdilo se slušně, bez chatu, bez urážek a bez některých lidí, kteří ovšem nikomu nechyběli. Od té doby zastávám názor, že raději pojedu v méně lidech bez komplikací, než s více lidmi, když to bude vypadat jako ve zvěřinci.

Březen dalšího roku, začátek sezóny WTCC. Briggus přišel o veřejnou IP, a tak založil server Fren. Ovšem neměl dostatečně silné připojení, aby se závod obešel bez obrovských lagů. Určitě si při takovém průbehu závodu dokážete představit chování některých jedinců. Chat, nadávky atd. Co teď? Vedení Top Speed ligy nám nabídlo, že nám poskytnou server, ovšem znamenalo by to, že by se náš mod WTCC stal součástí jejich "všechnomodu" - měli tři série a jeden server, což vyřešili tím, že vše nacpali do jednoho balíku, všechna auta se dostala na server, ale omezovali proto testování určitých sérií. To se mi nelíbilo - nechtěl jsem, aby se Touring Series stala součástí ligy, kterou ani pořádně neznám. Myslím, že moje rozhodnutí bylo správné. Top Speed liga brzo přestala fungovat a stala se z ní liga Factor Racing Community. Jak někteří již ví, nerozešel jsem se s nimi zrovna v dobrém, stejně jako několik dalších, a rozhodně jsem k tomu měl důvod. To tady ale nebudu rozmazávat, možná někdy příště. Rozhodl jsem se udělat krok, který mi Jimmy navrhoval již dříve - napsal jsme Regovi, hlavnímu adminovi RGPL. Dohodli jsme se, že nám za určitých podmínek zapůjčí server - na nějaký čas byl klid.

Server ovšem brzo přestal stíhat a nastaly opět velké problémy. Většinou byly minimálně velké lagy, někdy padnul server během závodu, jindy ani před závodem nešel. Trvalo to pár měsíců, než byl server nahrazen novým. Tento čas byl opravdu těžký, protože nikdy nebylo jisté, zda se závod z technických důvodů dojede nebo dokonce jestli se vůbec pojede. Stížnosti se na mě sypaly ze všech stran a já jsme s tím nemohl celkem nic moc dělat.

Vyřešení problémů se serverem však zdaleka neznamenalo uklidnění situace v lize. Na konci léta se vrátil Jimmy ze Slovenska, kde nějakou dobu pracoval. Vrátil se opravdu ve velkém stylu - již po několika závodech začal dělat peklo ze závodů Frenovi, který byl minimálně na stejné úrovni jako on. Závod co závod jsme kromě problémů s Mirasem musel řešit také Jimmyho. Opravdu mi to bralo chuť do čehokoliv a uvažoval jsem o tom, že skončím... Nějak jsme to ale vydržel.

Zimní sezóna 2011/2012 proběhla v klidu,, ovšem pořád jsem nějak ztrácel chuť do všeho. Nic kolem Touring Series mě moc nebavilo a podle toho to také vypadalo. Ovšem cítil jsme nějakou odpovědnost vůči lidem, kteří zde jezdili. Start sezóny WTCC tentokrát proběhl celkem v klidu. Stejně jako vždy jsme se sešli v celkem velkém počtu, a stejně jako vždy účast postupně klesala. Klid se však vytratil hned ve třetím podniku v Marakeši. Jimmy se opět rozhodl likvidovat konkurenci v podobě Okrojka. Vyvrcholilo to tím, že ho Jimmy celkem brutálně sejmul (vypadalo to jako úmysl). Nadávky se sypaly na Okrojkovu hlavu a poté i na moji, když jsem Okrojka odmítl trestat. Bylo vidět, že se Jimmy změnil. Vše, co jsme udělal já nebo i ostatní, bylo špatně. Nedokázal unést, když nevyhrál, a proto podával i nesmyslné protesty. Zábava se v závodech, kdy jezdil on, téměř nekonala. Pokaždé si našel něco, na co si stěžoval. Takový dřív nebyl. Já už jsem na to neměl nervy a začal jsem se chovat tak, jak jsem se choval... Vím, že to byla chyba, ale už jsem se nedokázal udržet. Bylo toho na mě moc. Možná i kvůli tomu někteří lidé odešli, a jestli je tomu tak, pak je mi to líto, ale já už se nezměním. Jsem jenom člověk a opravdu nemám nervy z oceli. Když se do mě někdo pořád naváží, vypěním... Vážně jsem uvažoval nad tím, že ligu zruším nebo se z ní stáhnu a vedení přenechám Briggusovi (při jeho aktivitě dost nereálné). Možná jsem to měl udělat. Nemělo cenu ligu držet kvůli pár závodům, které jsme si užili, když ty ostatní stály za pendrek. Nakonec k ukončení činnosti ligy dojde z jiného důvodu, než z pouhého mého znechucení. Nejsou lidi. Možná je to tak i lepší. Poslední dobou se z ligy vytratila přátelská atmosféra a závody si užili možná jenom ti, kteří nevěděli, jak to vlastně v této lize v tuto dobu opravdu vypadá. Kdo ví, třeba se Touring Series někdy vrátí. Musel bych ale vědět, že se najdou lidi, kteří budou mít zájem jezdit a ne jenom prudit. Jedno ale musím uznat - je to výborná zkušenost, a i když mi většinou jenom tekly nervy, pořádání závodů a starání se o běh ligy mě celkem bavilo a uritě mi to i něco přineslo.