TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

koberec.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

   Než začnete číst, chci vás upozornit na dvě věci - zaprvé, nevím ani pořádně, co chci psát, protože moje myšlenka by vyšla tak na dva řádky, a za druhé nehodlám uvádět nějaká fakta atd., ale spíše půjde o můj vztah k online závodům. Takže koho nezajímá obsah té divné věci, co mám na krku (myslím, že se tomu říká hlava, šikovná věcička, díky ní mi neprší do krku), může tuto stránku klidně zavřít.

   Dost lidí mě má za blázna, magora, kreténa či co chcete, když zjistí, kolik času online závodům věnuji a jak hodně vážně je beru. Většinou jsou to ti, kteří to berou... A teď budu zase vypadat jako blázen, ale jsou to ti, kteří to berou POUZE jako prachobyčejné, nezáživné a hlavně zbytečné hraní trapných závodních her. Nesnažte se odporovat, je to tak. Neví o tom vůbec nic. Pro mě a spoustu dalších lidí totiž závodění představuje něco víc, než jenom hraní. Je to o tom se každou neděli (nebo i jiný den, záleží kde) sejít večer nebo odpoledne na serveru a postavit se několika živým soupeřům, užít si závody s mnoha fajn lidmi. Je to o tom vzrušení při soubojích kolo na kolo, o té radosti z každého dobrého umístění a o té odpovědnosti za každou botu, kterou uděláte, protože právě tou botou můžete zničit hned v úvodu závod někomu, kdo se na něj jak debil připravoval celý týden a teď z něj díky vám nemá nic. No, ten poslední bod asi není zrovna nejpříjemnější, i když pro trošku škodolibější jedince by i to mohlo být dobré lákadlo.
    Už jako malý kluk jsem si strašně přál být pilotem formule 1. Možná i kvůli tomu mě má dost lidí i dnes za dost divného jedince (což nepopírám, sám si nepřipadám zrovna nejnormálnější... ale kdo je vlastně normální, že?). Nikdy mě to nepustilo, ale bohužel to nějak nevyšlo a dodnes jsem se nesvezl ani na blbé motokáře (snad jdnou). Závody mě lákaly, a tak jsem se snažil všelijak alespoň částečně ukojit tuto svoji touhu. Je jedno, jestli to byly závody na kolech (které se nikdy vlastně neuskutečnily) nebo závody natahovacích traktůrků ze špulky od nití, všechno jsem si to užíval a bylo vidět, že je to prostě něco pro mě. Pak přišel první POUŽITELNÝ (před ním jsem měl několik opravdu nepoužitelných) počítač a s ním hra F1 2002 od EA, no a taky FlatOut 2, ale to nebylo ono. U ef jedniček jsem dokázal strávit opravdu hodně času, neskutečně mě to bavilo. Časem jsem natáhnul délku závodu až na nějakých 45 minut, a těch závodů jsem byl opravdu schopný odjet několik denně. pořád to ale nebylo úplně ono. Chtělo to závodit proti lidem, ale tam byly dva problémy. Zpočátku jsem lehce postrádal internetové připojení a pak jsem stejně nějak... prostě... nevím, jak to napsat :D. To je jedno. Někdy v září 2009 jsem na webu F1Sport v komentářích našel odkaz na jistou ligu Relax Grand Prix, kde se jezdila formule 1 na simulátoru rFactor. Okamžitě mě to zaujalo, stáhnul jsem rFactor, pracně jsem našel aktuální formulový mod (F1 RL 2009), ale zkusil jsem i starší, myslím, že 2008 nebo 2007. Po dlouhém hledání jsem našel ligu RGPL, kde jezdím doteď. Bál jsem se, že u toho vydržím nějak déle, a proto jsem alespoň zpočátku nechtěl investovat do volantu (o tři měsíce později Ježich nadělil). Chytlo mě to opravdu neskutečným způsobem. Celý týden jsem se pocitvě připravoval na závody, a i když se výsledky nedostavovaly, nevzdával jsem se. Bylo to něco úplně jiného, než si kroužit proti botům v F1 2002. Mohl jsem jezdit s živými protivníky. A to je na tom to hlavní. Navíc si naše liga udržuje pevné jádro, které jezdí pořád. Občas do něj někdo přibyde a někdo zase ubyde, ale co můžu s jistotou říct je to, že jsme téměř jako jedna velká rodina. Všichni se už celkem dobře známe, dokážeme se spolu bavit snad o čemkoliv a tak nějak jsme si už na sebe zvykli. Přece jenom se dost z nás setkává na serveru každou neděli již několik let, u mě konkrétně to budou za chvíli již čtyři, ale u některých je to i více. Díky závodění jsem poznal hodně fajn lidí a nelituju toho. Nemám proč. Teď už si ani nedokážu představit, že bych v neděli večer nezasedl za volant a nepostavil se jim (jako já bych se jim nepostavil jako protivník, nechápejte to špatně!). A jenom taková informace pro ty, co to pořád nechápu - je to koníček jako každý jiný. Stejně tak můžete kritizovat někoho, kdo sbírá známky nebo leze po skalách, to vyjde nastejno. Hotovo, domluvil jsem.

 

 

Na závěr ještě nějaké to video ;)