TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

417507_339511642737639_153018101386995_1120851_746730501_n.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

   Zdravím všechny pochybné existence! Určitě aspoň půlka z vás mě má za velkého pařana, který už musel zkusit kde co. Ve skutečnosti jsem ale zase tak moc her nehrál a když nepočítám flashovky kdysi v knihovně, první hru jsem na svém počítači hrál ve čtrnácti letech, to znamená před šesti lety. Ještě míň her mě chytlo nějak dlouhodobě - u některých jsem vydržel půl hodiny, u některých měsíc, ale opravdu jen pár mě oslovilo natolik, že jsem u nich strávil víc času. Když nepočítám rFactor, který je trochu někde jinde, tak tou nejchytlavější hrou je pro mě Minecraft.
   Tuhle hru, která mě okouzlila před nějakými třemi lety v květnu roku 2011, jsem poznal díky časopisu ABC. Nadpis „Hnusná hra, po které šílí celý svět“ mě zaujal a po přečtení článku jsem to prostě musel zkusit. I když ty začátky byly tragické (nebo komické?), prostě jsem se nedokázal urvat. Původně jsem nechtěl ani používat nástroje, takže moje první obydlí, které jsem ani nedokončil, bylo původně z hlíny, štěrku a písku. Pak jsem se tedy odvážil udělat krumpáč a to už přibyl i nějaký ten kámen. Pak se mi tam přestalo líbit a tak jsem se kousek přestěhoval a začal jsem úplně znova. Tam už to bylo lepší, postavil jsem si pěkný domeček, vykopal důl a pustil jse se i do podmořské železnice. Bez Cajtíkových videí o zvládnutí především prvních dnů bych se ale asi nehnul a tato videa jsem hodně dlouho doporučoval i ostatním.
   Hraní o samotě mě ale časem přestalo bavit, a tak jsem začal hledat nějaký server, kde bych se mohl usadit i s pár lidmi, které jsem nalákal. První bylo Craftuj, kde to bylo ze začátku celkem v pohodě. Založili jsme si svoje městečko, které jsme postupně piplali, ale než jsme ho stihli vypiplat pořádně, objevili ho první griefeři. Nepomohlo ani to, že jsme se o pořádný kus přestěhovali, a tak jsme milému Craftuj udělali pápá. Nějakou dobu jsme pak hráli sami přes Hamachi na vlastním serveru, kde jsme byli svými vlastními pány, ale protože jediný, kdo byl ochotný u sebe server hostovat, jsem byl já, to nemohlo moc dlouho pokračovat - moje kalkulačka měla časem problém utáhnout samotnou hru, natož ještě server. Další byla Urna, kde to dopadlo podobně jako na Craftuj, jen tam bylo víc všudypřítomných děcek, která hru jen znepříjemňovala. Tak jsme zase museli hledat. Největší naděje jsem vkládal do serverů Elldmess a Minemania, kde sice nehrálo moc lidí, ale všichni byli v pohodě, a to včetně vedení. Jenže oba servery nakonec ukončily činnost. Ostatní už Minecraft pomalu přestali hrát, a tak jsem dál hledal sám. Až jsem konečně našel to, co jsem hledal. Soukromý server jménem MystiQ s ne moc početnou, ale o to lepší komunitou. Stačilo vyplnit přihlášku, jejíž součástí je dotazník, který pomáhá vyfiltrovat aspoň ty nejhorší živly, a počkat, jestli se dostanu na whitelist. Tak se i stalo a tak mám od Silvestra konečně kde hrát. Po těch skoro osmi měsících si troufám říct, že jsem konečně nalezl dobrý server, z kterého nebudu muset utéct. TARDIS, která je v úvodním obrázku, jsem postavil právě tam a pořád ještě stojí. Teď jsem se navíc pustil do většího projektu, který rozměrově proti těm největším sice není nic moc, ale zato se dost vyřádím uvnitř s redstonem. Nebudu prozrazovat, co to je, pár lidí už to ví a ostatní to třeba zjistí časem, jestli se mi to tedy povede dotáhnout do konce. 
   A teď si zase pro změnu půlka z vás klepe na čelo, jak mě taková píčovina může bavit tak dlouho. A zase to jsou z větší části ti, kdo Minecraft viděli leda na obrázku, maximálně v nějakém videu. Ve skutečnosti to taková blbost není, je to hodně kreativní hra s obrovskými možnostmi, které se pořád rozšiřují. A protože jsem (nebo se za něj aspoň považuju) celkem kreativní člověk, je pro mě jako stvořená. Sice mě moc neužije na stavění nějakých obrovských hradů a kdo ví čeho, ale zato se dokážu pořádně vyřádit s redstonem, kde pořád něco vymýšlím (ale bohužel málokdy dotáhnu do konce).
   A kdyby si snad někdo chtěl zahrát na stejném serveru jako já, tak tady máte link, hovada: minecraft.mystiq.org. Nazdar!
 
Takhle se expí, jeden běhá a zbytek stojí a vyžírá
 
Takhle nějak řádím v creativu, postavit to na serveru bude fuška
 
Pohled na moji TARDIS pěkně zevnitř :)
 
A takhle nějak jsem kdysi hrál Skyblock
 
A kdysi dávno na serveru Craftuj