TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

417507_339511642737639_153018101386995_1120851_746730501_n.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

   Nazdar, pány a dámové! Tak se ze mě stává mimozemšťan... Nebo to tak aspoň vypadá, když ke mně teď někdo vleze. No tak dobře, spíš dement než mimozemšťan, protože tři svítící anténky na palici, kdo normální to má? Každopádně jsem se konečně dokopal (díky, bRyyyyyyyyyyyyyyyyyyy) zbastlit další kousek do mé herní/závodní výbavy, o který už jsem se kdysi pokoušel, ale nedopadlo to (obě ruce levé, no...). 
   Jedná se o úžasnou věcičku jménem FreeTrack, bezplatné altenativy profesionálnějšího trackIR, která slouží k ovládání kamery ve hře pomocí pohybů hlavy. Variant je hodně. Dá se využít kamery s infračerveným přísvitem a odrazných ploch, infračerverných nebo normálních led, na základní ovládání stačí jeden bod, ale dají se využít až čtyři... Fígl je v tom, že kamera snímá svítivé body (je 
jedno, zda se jedná o odražené světlo nebo o světelný zdroj) připevněné nějakým způsobem k hlavě a speciální prográmek se už stará o zbytek. Co jsem koukal, tak asi nejčastější je klip se třemi diodami připevněný ze strany na sluchátka a pak verze na kšiltovku se třemi nebo čtyřmi diodami. Samozřejmě bych to nebyl já, kdybych nepostavil něco mezi - verzi na kšiltovku, kterou připínám na sluchátka. Základní konstrukce je jednoduchá, tvoří ji oblouk ze starých sluchátek a kus drátu. Tím jsem vytvořil ty tři anténky, na jejichž koncích jsou paralelně zapojené vysoce svítivé LED diody, které napájím přímo z USB.
   Tentokrát se mi zadařilo a všechno perfektně funguje, jen by to chtělo lepší kameru. Zatím jsem to pořádně otestoval jen v ETS 2 a je to pecka, i když trochu nezvyk. Konečně nemusím pořád někde šmátrat po tlačítkách, když se chci rozhlédnout. Teď mě ještě čeká nějaký ten test v rFactoru a pak uvidím, jestli s tím pojedu i v závodech. Určitě by to byl další krok dopředu, protože i když mám kameru nastavenou tak, aby se co nejvíc hýbala a to i zároveň s volantem při zatáčení, pořádná možnost nějak se rozhlédnout tam chybí. Uvidíme :) Pokud by někoho tahle ptákovina zaujala, tady máte link na oficiální web (bohužel nějaká podpora už dávno neexistuje, což je škoda): www.free-track.net. Dost zajímavých tipů a rad lze najít i na českém webu joskapilot.webnode.cz. No a na závěr samozřejmě pár vysoce (ne)kvalitních fotek :)
Takhle jednoduše celá věcička vypadá