TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

idioti-480x454.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

   Zdravím všechny pochybné existence, které sem čistě náhodou zabloudily! Po nekonečných třech měsících čekání se na scénu konečně vrací australské cesťáky V8 Supercars. Série, kterou jsem začal sledovat někdy v půlce loňské sezóny namísto přípravy k maturitě, mě opravdu uchvátila a jak jsem se vždycky nemohl dočkat prvního závodu formule 1, tohle čekání, ač o nějaký měsíc kratší, bylo přímo nesnesitelné.
   Po skoro třiceti letech se do australských závodů vrací severské Volvo. Naposledy se s modelem 240T účastnilo série ATCC (Australian Touring Car Championship) v roce 1986, kde s ním Robbie Francevic dosáhl na mistrovský titul. Zatím to vypadá, že v debutové sezóně si tým Polestar Racing se dvěma krásně modře zbarvenými S60 ostudu neuřízne, v testech konaných před dvěma týdny jim sice patřila 17. a 19. pozice, do zítřejších závodů ale Scott McLaughlin odstartuje z páté, do druhého dokonce z druhé pozice.
 
 
   Formát 60/60 závodů (120km závod rozdělený do dvou s patnáctiminutovou přestávkou a následujícím letmým startem) zavedený v loňské sezóně už letos neuvidíme. Vyjma endurance Cupu jsou stanoveny dva formáty - Super Street a Super Sprint. První jmenovaný se týká tří okruhů - Adelaide, Townsville a Sydney, v sobotu se pojedou dva závody na 125 km a v neděli jeden na 250 km. Super Sprint bude častější (Symmons Plains, Winton, Pukekohe, Barbagallo, Hidden Valley, Queensland, Eastern Creek a Phillip Island) a bude vypadat v podstatě stejně, jen je o něco kratší - v sobotu dva závody na 100 km a v neděli jeden dvousetkilometrový. Výjimkou je Pukekohe, kde se pojede ještě jeden stokilometrový závod v pátek. Endurance Cup žádných změn nedoznal - nejdřív 500 km v Sandownu, pak 1000 km na Bathurstu a nakonec dva 300km závody v Gold Coastu.
 
 
   Sezónu už tento víkend otevírá závod Clipsal 500 Adelaide, jak jsem zmiňoval výše ve formátu Super Street, takže se zítra můžeme těšit na dva sprinty a v neděli na celých 250 kilometrů, a to si myslím, že je na rozjezd slušná porce kvalitního závodění. Pokud jsem dobře počítal, první sobotní závod by měl startovat někdy v 7:15, nedělní je naplánovaný o hodinu dříve. Ale nespoléhejte se na mě, moje přepočty času nebývají nejspolehlivější :).
 
 
   Tím bych asi tyhle moje kecy zakončil a už jenom přeju všem, kdo budou klání v ulicích Adelaide sledovat se mnou, příjemnou podívanou. Nazdar!