TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

377407_191629630920682_186846761398969_416734_160344150_n.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

   Zdravím všechny pochybné existence a hlavně virtuální kamioňáky! Další simulací, do které jsem se zažral už před nějakou dobou, jsou kamiony - Euro Truck Simulator 2. Spousta z vás určitě ví, oč se jedná - simulátor kamionové dopravy, kde máte za úkol přepravovat náklady z jedné firmy do druhé, při tom se musíte řídit dopravními předpisy (jinak následují tučné pokuty) a starat se o svoje finance. Stejně jako hodně dalších lidí jsem i já toužil po možnosti zajezdit si i s někým jiným než jen s otravnými boty. Světlo světa spatřilo několik verzí modu pro multiplayer, ale až ta poslední je konečně pravá. Její vydání bylo několikrát odloženo, ale konečně jsme se dočkali a na začátku května vyšel funkční neoficiální multiplayer.
   Důležitým faktem je, že podporuje pouze steamovou verzi hry. Pokud tedy máte sice hru zakoupenou, ale mimo Steam, je vám to k ničemu. Nejedná se o klasickou modifikaci hry, kdy pouze vložíte soubor s koncovkou .scs, ale stáhnete instalačku, která už se o všechno postará - především o instalaci zvláštního spouštěče. Pokud si chcete zahrát multiplayer, musíte hru spustit pomocí něj, jinak se dostanete pouze do klasické hry. 
   Na první pohled hra nedává moc najevo, že je něco jinak. V menu vám přítomnost multiplayeru prozradí pouze ne moc nápadný nápis s informací o verzi modifikace. Až po kliknutí na tlačítko „Jeď“ se hra začne připojovat na jeden z herních serverů. 
   Hru jsem začínal s novým profilem a to mi první hodiny v multiplayeru trochu zkomplikovalo. Z nějakého důvodu jsem prostě v nabídce nákladů neměl žádnou zakázku a pomohlo až resetování ekonomiky (po asi hodině hledání nějakého přijatelného řešení). Opakovat jsem to musel asi třikrát, než jsem se konečně zmohl a svůj vlastní tahač. Pak už je to zanedbatelný problém, protože přímo ve firmě nabídky normálně fungují. Kolem firem vůbec bývá trochu větší provoz, takže jsem ocenil, že jsou ve městech nekolizní zóny, kde cizím kamionem prostě projedete. Nebýt toho, náklady na opravy by asi hodně vzrostly. ž tak jsou dost vysoké, stačí potkat duševně slabšího jedince a v lepších případech se jen rozmáznete o svodidla, v těch horších skončíte i scelým kamionem na boudě. Nic příjemného. Bohužel idioti se vyskytují všude a ani tady tomu není jinak.
   Celkově je doprava poněkud mrtvá. Sem tam potkáte nějakého toho živého kamioňáka, ale to je vše - boti chybí, takže silnice poněkud zejí prázdnotou. Potkat skupinku tří nebo čtyř kamionů je opravdu vzácnost. Pořád jsme ale pouze v alpha verzi, takže se klidně může stát, že se to změní. Přece jen jízda skoro o samotě musí zákonitě po nějaké době omrzet každého. Zatím ale, co tak vidím, převládá nadšení, a nadšený jsem i já. Až na těch pár idiotů, kvůli kterým jsem se ještě nevyhrabal z dluhů, je to prostě pecka. Škoda je, že zde není podpora modifikací. Na jednu stranu je to asi lepší, protože by se hned našel někdo, kdo by toho zneužil, ale dost mi chybí třeba realistická fyzika nebo zesílené zvuky. Zatím ale, co tak vidím, převládá nadšení, a nadšený jsem i já. Až na těch pár idiotů, kvůli kterým jsem se ještě nevyhrabal z dluhů, je to prostě pecka. Hru jsem si kupoval jen kvůli multiplayeru a rozhodně toho nelituju.
 
Oficiální web: http://ets2mp.com