TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

3828.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

   Nazdar, lidi! Tak jsem se po X letech zase dočkal a píšu tiskovku povinně... Kdy to vůbec bylo naposledy? To bylo snad ještě v IndyCar. No jo, 23.6.2013 IndyCar v Las Vegas - takže skoro přesně dva roky. Ta nová technika je hodně znát, konečně mi všechno jede plynule a nejvíc udělal volant, epesní Logitech DFGT. První závod DTM jsem absolvoval ještě na starém, takže tam to nebylo nic moc, ale právě díky těm pár změnám se to dost zlepšilo a díky tomu jsem se konečně dočkal lepších výsledků a hlavně (zatím) dvou pódiových umístění.
   Na závod v Oscherslebenu jsem se těšil, je to nádherný technický okruh a vysoká účast spolu s letošním formátem slibovala dobrý závod. Zároveň jsem se ale i dost bál, od zimních BTCC bývají na trati docela... no, řekněme zajímavé situace, takže by se klidně mohlo stát, že se do nějaké takové přmotám a to by nemuselo skončit zrovna dobře. První zatáčka je navíc dost pomalá šikana a to nemám rád. Ale co... Ono to nějak dopadne.
   Jak jsem dřív jezdil kvalifikace jenom aby se neřeklo a radši jsem startoval zezadu, teď se můj přístup úplně změnil, snažím se těch patnáct minut co nejvíc využít a opravdu zajet co nejlepší čas. A docela se to vyplácí. I když jsem se ale snažil, nepodařilo se mi v kvalifikaci zajet své maximum, narozdíl od tréninků jsem se nedostal pod 1:20. I tak z toho ale bylo pěkné šesté místo na startu.
    No, konečně to přišlo. Zaváděcí kolo jsme odjeli až podezřele v klidu a nadešel čas startu. Odlepil jsem se skoro hned, Johno přede mnou ale tak rychlý nebyl a protože jsem se nechtěl cpát na prostředek, dost jsem ztratil. Ve výsledku mě to stálo čtyři pozice, ale nijak mě to nevyvedlo z míry. Přece jen se, obzvlášť tady, může stát cokoliv. Ještě v prvním sektoru jsem dvě pozice dostal zpátky - první mi dal Fadiga, který trošku rozhodil kolečka po trávě, a druhou Komajz. Další cíl byl Rellum, během chvilky jsem byl za ním, ale teď jsem se ještě musel dostat před něj. Vypadalo to snadně, na začátku třetího sektoru jsem ho dal na brzdy, ale byl jsem široký, v následující levé zatáčce jsme byli zase vedle sebe, došlo i k lehkému kontaktu a zase byl přede mnou. Pak se mu ale nepovedla poslední zatáčka a už to bylo definitivní. Sedmé místo, přede mnou Berri... Tam už to bude těžší. Pokud se nic nestane, jediný, na koho si věřím, je Marfo... Toho jsem o kolo později potkal v první zatáčce v nějakých potížích a díky tomu jsem se na něj mohl nalepit. Tohle už byl ale tvrdší oříšek, podobně jako já se i Marfo v poslední době zlepšil, a tak, jak sám řekl, místo na konci pole spolu bojujeme o trochu víc vepředu. Další pozici mi věnoval Johno, který se rozbil, a tak jsem se konečně dostal zpátky na šesté místo, ze kterého jsem startoval. Dostat se před Marfa opravdu nebylo jednoduché, podařilo se mi to až v pátém kole na cílové rovince po několika jeho menších chybách. Přede mnou už bylo prázdno, všichni daleko vepředu, takže zbývalo jediné - udržet Marfa za sebou, a to už takový problém nebyl, pěkně desetinku po desetince jsem navyšoval náskok až do cíle. Takže nakonec páté místo, to si myslím, že po tom propadu na startu není špatné.
   No, žádné okecávání a hned jdeme na druhý závod. Tam se startuje podle výsledků prvního závodu, takže to pro mě znamená start z pátého místa. Kdybych tvrdil, že jsem se dvojice Marfo - Tharo za mnou nebál, lhal bych. Navíc mě tentokrát čekal start z vnitřní stopy, to mě taky moc neuklidnilo. No, start bylo skoro to samé jako v prvním závodě, jen jsem ztratil jen dvě pozice. Přede mnou byl snadný, ale možná trošku nebezpečný cíl - Tharo. No, na konci kola jsem ho viděl letět napříč tratí a za ním ještě nějaké díly... A koho jsem mohl začít stíhat? No jasně, Marfa. No, moc dlouho jsem ho nestíhal, po půl kole udělal chybu a šel jsem před něj. Teď už jsem mu ale tak snadno neujížděl, rozestup mezi námi se moc neměnil. Čtvrté kolo znamenalo posun na čtvrté místo, když jsem minul Sineda mimo trať. Zase se na mě dotáhnul Marfo, musel jsem na to šlapat, co to šlo... Vypadalo to, že mi to asi jen tak nenechá. No a pak jsem potkal Berriho bez předku a jezdil jsem třetí. Jenže Marfo se pořád držel, takže jsem se rozhodně nemohl radovat předčasně. V jedenáctém kole přišlo zdržení v podobě o kolo zpět jedoucího Komajze. Vypadalo to, že se bude držet ve stopě, tak jsem ho chtěl objet... No, nedržel. Ťukli jsme se a já už jsem se bál, že mě to bude stát pozici, ale Marfa jsem i tak udržel. Můžu ale říct, že mi v tu chvíli slušně zahrál na nervy. Pak za námi vyjel z boxů Jimmy a malinko mi Marfa zdržel. Rozhodl jsem se toho využít a zejt hned do boxů, než se dostane i ke mě. Marfovi jsem odskočil na tři vteřiny, byl to snad největší rozestup, který jsme doteď měli. Po boxech mezi námi bylo dvě a půl vteřiny, ale Marfo stahoval... Nějak mě ty čerstvé pneumatiky rozhodily, najednou to drželo a to mě prostě trochu rozházelo. Rozestup se zmenšoval a pak sjem udělal chybu v první zatáčce, byl jsem široký a hned o zatáčku dál toho Marfo využil a odsunul mě na čtvrté místo. Nechtěl jsem si ale nechat vzít bednu tak jednoduše, i když to už začínalo vypadat beznadějně, nevzdával jsem to. Pak se před námi zase objevil Komajz a tentokrát na tom prodělal Marfo. Do předposledního kola jsme najížděli bok po boku, ale první útok se mi nepodařil. Ve druhé zatáčce Marfo udělal chybu, ztratil na výjezdu a do následujících dvou rychlých levých jsme zase jeli vedle sebe. I když jsem tomu moc nevěřil, i přes pár ťukanců jsme se tam vešli a jako první jsem z nich vyjel já! Teď už jen vydržet kolo a půl do cíle... A i to se mi podařilo. Takže v cíli druhého závodu třetí místo! 
   No myslím si, že se rozhodně nemám za co stydět. Páté a třetí místo, bomba. Dost mi to pomohlo i v šampuionátu, po tom, co jsem se na začátku plácal někde na konci se teď s Marfem dělíme o šesté místo - na Nürburgringu z toho bude ještě velká bitva :) Každopádně díky všem za super závod, hlavně Marfovi, díky bandě hovad na TS a gratulace těm vepředu. Uvidíme se zase příště! Nazdar!
 
P.S. J83 opět zklamal...