TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

407987_326523044036499_153018101386995_1085034_1873740118_n.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

   Nazdar, hovada! Po pár měsících jsem tady zase s nějaou tou slohovkou (ale no tak, neskrývejte nadšení!). Už je tady podzim a tak jsme rychlá auta vyměnili za něco klidnějšího (ale rozhodně ne méně zábavného, možná i naopak). Sérií Seat Leon Eurocup se k nám vrací cupové předokolky, s kterými byly vždy parádní závody a ani teď tomu není jinak. Takže jsem se samozřejmě těšil, protože s novou technikou si konečně můžu závody pořádně užít a tahle auta jsou tak vyrovnaná, že bych i mohl něco předvést. No, první závod před dvěma týdny na Red Bull Ringu poněkud srazi mé nadšení, nějak mi to celkově nesedlo, udělal jsem hodně chyb... A nakonec jsem byl rád aspoň za ty dva body za dojezd. To mě ale nakoplo k tomu, abych na Monzu pořádně natrénoval a jak se zdá, bylo to k něčemu platné. Navíc vidím, jak se vyplatí každodenní trénink - stačí pár kol denně, ale opravdu poctivě. Každý den jsem se zlepšoval, dokázal jsem jezdit konzistentněji a hlavně zrychlovat, až jsem svými časy patřil k těm nejrychlejším. No, teď z toho ještě něco vytěžit... Hodně jsem se bál vyrovnanosti, která byla tady na Monze opravdu hodně vidět, mohl bych se dostat do většího provozu a v něm mi to prostě moc nejde, moje opatrnost vůči ostatním se mi nevyplácí a přinejmenším se propadám pořadím. No, nezbývalo, než doufat...
   Konečně přišla kvalifikace, pěkně jsem si vyjel a pak jsem dostal rádiem zprávu, že mám zákaz... No jo, jsem to hlava děravá, první zatáčka mi minule nějak nevyšla. Takže start z chvostu, blízko těch nebezpečnějších jedinců. Na konci kvalifikace jsem byl desátý, celkem nás bylo čtrnáct. Míra ale zajel kolo, i když měl také zákaz, takže ho následoval posun na konec. Stejně tak Johno, který se opět napráskal. Moldyx se odpojil a taky startoval zezadu, no a ještě někde se tam někdo nějak posunul, takže nakonec jsem na roštu stál na šestém místě. To je docela solidní začátek na to, že jsem měl být někde vzadu.
   Na start jsme se dostali celkem bez problémů, když nepočítám brzdu Moldyxe. No a když jsem viděl, kdo startuje kolem mě (hlavně cosi růžového za mnou), začal jsem se docela bát. Ale pohoda. Start se mi na moje poměry celkem povedl, nic jsem neztratil a naopak jsem se dostal před Fadigu. Pak ale přišlo kritické místo - první šikana. Už při brzdění kolem mě prolétl kus Jimmyho auta, já jsem nedobrzdil, moc jsem se nevešela někdo do mě ťuknul z boku... Snad to nijak moc neodnesl, u mě se to tedy obešlo bez poškození. V Curva Grande jsem jel bok po boku se Siddhim a zdolal jsem ho ned za další šikanou. Přesně za tou, ve které Fadiga přišel o vedení v závodě. Doteď nemůžu z toho, co pak pronesl Jimmy za druhým Lesmem: „Ty pičo, co je to zaligu? První Fadiga, druhej Karlos, třetí Siddhi!“ No, něco takového nečekal asi nikdo. Z Variante Ascari jsem měl lepší výjezd, rovinu jsme jeli bok po boku a v nájezdu do Paraboliky jsem šel na brzdách před něj. To bylo asi maximum, co jsem mohl dokázat, na Jimmyho první místo jsem si už netroufal ani pomýšlet. Ten přece jen jezdí trochu jinou ligu. Cíl byl jasný - udržet za sebou Siddhiho, který se mi nechtěl odlepit od prdele, a rychlíka Rušiče na čtvrtém místě, kterému to ale až tolik nejelo a desetinku po desetince jsem mu ujížděl. Siddhiho jsem nakonec někde ztratil, takže zbýval jen ten Prudič. A vypadalo to slibně, pomalinku jsem zvyšoval náskok a Prušič nechápal. Já taky ne. Ko konci už to ale tak růžové nebylo, gumy už měly něco za sebou a bylo to znát, už mi dělalo trošku problém se vejít do některých zatáček. To jsou prostě podmínky, které moc nemusím. Můj náskok se pomalu začal zmenšovatPrušič mě dokázal stáhnou i o vteřinu na kolo. Konec se blížil a já jsem jenom doufám, že to udržím. A opravdu, netuším jak, jsem to udržel a po úspěchu v DTM zase stojím na bedně. Mazec!
   No ale na nějaké radování nebylo moc času, sotva jsem se stačil oklepat a už jsme stáli na startu druhého závodu. Na podobný výsledek jsem si orpavdu nevěřil už jen kvůli startu z devátého místa, skoro na konci pole. Tedy tam, kde se stává nejvíc nepochopitelných blbostí. Start se mi povedl podobně jako v prvním závodě, ale už bylo složitější dostat se dopředu. Lidi mi to ale dost usnadňovali - chybovali, jezdili někam mimo na trať... Na konci prvního kola jsem byl sedmý a přede mnou hned několik aut, vlastně skoro všechna. První na řadě byl ta kurva Badula ve druhé šikaně, snažil se bránit, ale nějak mu to nevyšlo a naopak tím ještě ztratil. Mika se po nějakém kontaktu s Marfem uklidil v Parabolice, následně Marfo vatroval v první šikaně v dalším kole. Berri se mu vyhýbal, ztratil a toho jsem hned využil a proklouzl před něj. Třetí místo, lepší to už asi nebude - přede mnou byl Jimmy a ještě před ním Prušič, který v prvním závodě natrénoval, a teď mohl jet na ostro (kdyby si vzal aspoň trencle...). Pořád za mno byl ale Berri a to bude asi tvrdší oříšek než minule Siddhi. Lepil se na mě čím dál víc, já jsem se bránil, snažil se ujet, ale to prostě nešlo. Jezdili jsme a těsno, za sebou, boko po boku, ale pořád fér. Hoší bylo, že jsme se tím dost zdržovali a stahoval nás Fadiga! Berri šel přede mě, po půl kole jsem sse vrátil před něj, ale udělal jsem chybu a zase jsem ztratil... a Fadiga si nás pomaloučku stahoval. Za ním ještě další tři auta, no pohled do zrcátek nebyl moc příjemný. Berri mi malinko ujel a Fadiga se začal lepit na mě... Teď už to bylo vážné, protože ujet tady někomu není jen tak. Desetinka sem, desetinka tam a Fadigu jsem měl za prdelí, dookonce na chvíli i vedle sebe. Sakra, moje čtvrté místo, nedám! Prostě ne! A taky nedal, Fadiga to vyslal v šikaně a mohl jsem si trochu vydechnout. no a teď zkusit stáhnout Berriho... Těžký to úkol, ale snad ne nesplnitelný. No a dvě - tři kola před koncem se to začalo dařit, Berriho jsem začal brutálně stahovat. Ještě z toho něco vytěžit a budu víc než spokojený. Berri panikařil, nechápal, já jsem stál Leonu na krku a taky jsem nechápal... Ale dělo se to! Poslední kolo, poslední šance ještě urvat druhou bednu. Pořád jsem se blížil a pak Berri totálně pokurvil Variante Acari, ztratil na výjezdu a při brzdění do Paraboliky, poslední zatáčky, jsem šel před něj! Nehodlal se ale vzdát, pověsil se do pytle a už jsem se začínal bát, že mu to vyjde... Nevyšlo, o osm setinek a já se tak mohl radovat z třetího místa!
   Mazec, po minulém zklamání jsem ani nedoufal, že by se mohlo zadařit. Ale zadařilo a dva bedny jsou doma! To asi čekal málokdo, přece jen tady byli lepší borci... Obvykle lepší, ale dneska jsem byl lepší já, hovada! Díky za závod, gratuluju všem, co dokončili a hlavně těm, co byli vepředu a budu se těšit zas příště! To se pojede Lausitzring, takže neočekávám nic extra... Ale uvidíme, podobně to přece bylo i tady. Nazdar!