TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

Bowling-trochu-jinak-480x361.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

Zdravím všechny ze San Marina, z Autodromo Enzo e Dino Ferrari, z legendární Imoly. Se sérií formule Vee jsme se opět vrátili kousek do historie, tentokrát do roku 1960. Abych řek pravdu, Imolu bych v té trati téměř nepoznal, i když podle mapky vypadá hodně podobně dnešní verzi, chybí a ní všechny šikany, některá převýšení jsou trochu jiná, ve všech výběhových zónách je tráva a svodidla jsou snad jenom v jedné části okruhu. Trať je to ale nádherná. Ovšem netěšil jsem se na ni zdaleka tolik, jako na předešlý městský okruh ve francouzském Pau, kde se bohužel závod kvůli příliš nízké účasti nekonal. Je to obrovská škoda, ta trať slibovala opravdu zajímavý závod. Je mi opravdu smutno při pohledu na téměř plnou soupisku, když si uvědomím, že se nás na závod sejde s bídou pět, a to ještě jenom někdy. Chápu, že někdo třeba nemůže, těch ale není zdaleka tolik, jako těch, co na to prostě serou. A ti by se za sebe měli stydět. Přihlásí se, zabírají místo na soupisce, ale stejně nejezdí a nakonec to dopadá tak, že závody na nejlepších tratích se nekonají, protože se prostě nesejdeme.

Add a comment

Číst dál: Formula Vee Touring Series 2012 - Imola

Zdravím všechny příznivce historických formulek a kajaků ze čtrnáctikilometrové legendy. Ano, správně, poslední podnik formule Vee se odehrál v belgickém Spa Francorchamps. Minule v německém Sachsenringu se mi moc nedařilo (no trochu víc - nedokončil jsem). Do Spa jsem si ale věřil . Trať je to přece jenom jednodušší a pro tato vozítka i lehčí, i když má i některá záludnější místa. V tréninku jsem patřil mezi ty rychlejší a v kvalifikaci jsem skončil na třetím místě za rychlíky Okrojkem a Berrim. Bohužel zároeň s naším závodem se konal test série Endurance na Interlagosu, a tak účast nebyla až taková, jak se čekalo - sešlo se nás šest. Po kvalifikaci byl navíc nucen z technických důvodů odstoupit Berri., takže nás startovalo pět a já jsem se posunul na drouhou pozici na roštu.
Nic naštěstí nezabránilo tomu, aby ve 20:00 zaburácely mohutné, vzduchem chlazené čtyřválce převzaté ze supersportu VW Käffer (pro méně znalé prostě z brouka). Na signál zelenou vlajkou jsem zařadil jedničku a brutální síla přenášená na zadní kola mě zatlačila do sedačky. No dobře, tak ne, ale vypadá to určitě líp, než kdybych napsal, že se ta líná mrcha pomalu rojela.

Add a comment

Číst dál: Formula Vee Touring Series 2012 - Spa Francorchamps

Vítám vás poprvé na tiskové konferenci z této krásné série. Podobně jako kdysi v RGPL, i zde se jezdí pouze na ovlech a také se mi příliš nedaří. Auta z roku 1995 jsou navíc divočejší, takže někde jsou i poněkud méně stabilní v zatáčkách (opravdu se nevymlouvám :) )
Do Texasu jsem přijel s cílem konečně přivézt pár bodů týmu. Protože Offe se poslední dobou závodů nezúčastňuje, musím body dovážet alespoň já, což mě nesmírně těší :). Stejně jako v minulých závodech jsem si ovšem ani trochu nevěřil, vlastně jediné, čemu jsem věřil bylo, že závod nedokončím.
I když u mě mají někteří zafixováno, že se mi v IndyCarech daří (opravdu nevím, kde takovou blbost sebrali), nepatřím ani zdaleka mezi nejrychlejší. Podle toho vypadal i výsledek dvoukolové kvalifikace. v které jsem překonal pouze Fadigu, a to jen o několik tisícin vteřiny. Na pole position se postavil Okrojek, za ním Miras, třetí Berri a za nimi já s Fadigou. Účast tedy nic moc.

Add a comment

Číst dál: IndyCar Touring Series 2012 - Texas