TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

zivy_strom-480x398.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

Ahoj! Zdravím všechny z Valencie, z úžasného okruhu Ricarda Torma!Sešli jsme se zde, abychom… zakončili sezónu seatů! Po minulém propadáku na Salzburgringu, kde nás jelo jen pět, jsem byl hodně zvědavý na účast, protože dalších pár jezdců přislíbilo účast. No a nakonec to opravdu nevypadalo špatně, asi už moc lidí neslavilo a dali si dokupy techniku, a tak se nás sešlo jedenáct. Takže už jsem si nevěřil na takové pěkné výsledky, jaké se mi podařily na Salzburgringu.
Jak na RGPL na kvalifikace už víceméně prdím a většinou je zajíždím jen aby se neřeklo, protože nejradši startuju někde vzadu, kde není takové riziko, že mě někdo sundá, tady jsem si poctivě kroužil a snažil se opravdu zajet co nejlepší kolo. Nakonec se mi podařilo šesté místo, tedy někde uprostřed pole.
Zaváděcí kolo proběhlo celkem klidně, seřadili jsme se na startu… V první zatáčce se poťukali Tony Večerka s Vojtou Jelenem a zlehka se rozletěli do všech světových stran, ale naštěstí nikoho nevzali s sebou. Po startu z šestého místa jsem byl ve druhé zatáčce až osmý - taková moje postartovní klasika, jedu vofafrně a ztrácím jednu pozici za druhou. Na začátku třetího sektoru jsem objel Robina Lukáše, který si vyjel někam na výlet a byl jsem sedmý. Na začátku dalšího kola se Tomáš Pavlík nevešel do první zatáčky a věnoval mi tak šesté místo. Další na řadě byl Dan Laštovka, kterého jsem pomalu sjížděl, ale ten už mi asi svoji pozici jen tak přenechat nechtěl, a tak začal několik kol trvající souboj. Mezitím nám do kačeru uhnul David Čížek a mně tak připadlo páté místo. Dana jsem nakonec překonal po nějakých třech kolech, když se nevešel do zatáčky. A byl jsem čtvrtý. S dalším posunem jsem už ale moc nepočítal, protože vepředu s velkým náskokem jeli tři rychlíci Danko Pásztor, Vojta Jelen a Federico di Lenardo. Mým hlavním úkolem tak bylo udržet čtvrtou pozici. Jen díky pitům jsem se na chvíli dostal víc dopředu, ale to nemělo dlouhého trvání a šel jsem zpátky na čtvrté místo. Pak se ale přece jen něco stalo - Federico to uvařil. To pro mě znamenalo třetí místo, které už jsem do konce závodu udržel.
Toť tedy asi vše. Druhý závod moc slavně nedopadl, tak aspoň ten první za něco stál. Já už jen závěrem děkuju všem, kdo se zúčastnili této sezóny, a budu se na vás těšit na DTM!