TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

425894_383771738318758_352840478078551_1410305_1753197673_n.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

Po necelých třech měsících je tady konec. Poslední závod formule Vee na nepříliš známe jižní smyčce starého Nürburgringu, na Südschleife. Další krásný okruh, který dnes již neexistuje. Na poslední závod sezóny jsem čekal trochu větší počet startujících, nakonec byla ale účast velkým zklamáním. Sešlo se nás pouze pět.
Největší chybou, kterou jsem udělal, je již tradičně nedostatek tréninku. V kvalifikaci jsem si sice dojel pro druhé místo, Offnsive mi ale nadělil nějakých 14 vteřin, a to je hodně.

No... Start... Ještě před první zatáčkou jsem byl na prvním místě. Nedokázal jsem ale odhadnout brzdný bod do první zatáčky, odklouzal jsem mimo trať a odrazil se od plotu zpátky na trať. Samozřejmě se mi nedokázal vyhnout Miras. Počkal jsem an něj a pokračoval dál. Jak jsem jel za ním, krásně jsem viděl, jak neumí normálně brzdit. Téměř před každou zatáčkou zablokoval kola a nekontrolovatelně klouzal dopředu. Každopádně jel celkem pomalu. Asi v půlce kola jsem to již za ním neudržel a vyslal auto mimo trať. Vrátil jsem se bez následků a uháněl, co to šlo. Ale moc to nešlo. Na konci prvního kola mi patřila čtvrtá pozice. Opět jsem nezvládl první zatáčku, poškodil jsem zavěšení a ještě ke všemu se mi podařilo uvíznout na příšerně vysokém obrubníku. Už už jsem mysel, že se odtamtud nedostanu, nakonec se mi to ale podařilo. auto táhlo mírně doprava, ale dalo se s ním pokračovat celkem bez problémů. V předposlední zatáčce třetího kola jsem byl asi hodně optimistický, nevybral jsem ji, narazil do plotu a roztočil se. Naštěstí se to obešlo téměř bez poškození. Na konci třetího kola jsem minul Geextaha, který stál v boxech. Třetí pozice. Často jsem ale musel zvládat smyky, které přicházely v těch nejnevhodnějších chvílích. Na konci čtvrtého kola jsem sjel mimo trať a tráva mě nechtěla pustit zpátky na trať. Narážím do pilíře mostu, urážím kolo a roztáčím se. Na třech kolech jsem se doploužil do boxů. Mechanici opravili, co se dalo, pravé zavěšení ale bylo příliš poškozené. Nevzdal jsem a a rozhodl se pokračovat na třech kolech. Šílený nápad. Často jsem končil mimo trať, ale pořád jsem se nevzdával, třetí místo za to stojí. Asi v půlce pátého kola jsem uvíznul ve škarpě a trvalo možná minutu, než jsem se dostal zpátky na trať. O několik set metrů dál jsem skončil definitivně. Uviznul jsem na obrubníku a už nevyjel. Sice jsem i tak zůstal na třetím místě, neujel jsem ale 70% závodu, a tak mě systém stejně neklasifikoval.
Gratuluuju Offemu k vítězství a hlavně k zisku titulu a děkuju všem za skvělou sezónu.