TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

co_te_nezabije.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

Vítám vás poprvé na tiskové konferenci z této krásné série. Podobně jako kdysi v RGPL, i zde se jezdí pouze na ovlech a také se mi příliš nedaří. Auta z roku 1995 jsou navíc divočejší, takže někde jsou i poněkud méně stabilní v zatáčkách (opravdu se nevymlouvám :) )
Do Texasu jsem přijel s cílem konečně přivézt pár bodů týmu. Protože Offe se poslední dobou závodů nezúčastňuje, musím body dovážet alespoň já, což mě nesmírně těší :). Stejně jako v minulých závodech jsem si ovšem ani trochu nevěřil, vlastně jediné, čemu jsem věřil bylo, že závod nedokončím.
I když u mě mají někteří zafixováno, že se mi v IndyCarech daří (opravdu nevím, kde takovou blbost sebrali), nepatřím ani zdaleka mezi nejrychlejší. Podle toho vypadal i výsledek dvoukolové kvalifikace. v které jsem překonal pouze Fadigu, a to jen o několik tisícin vteřiny. Na pole position se postavil Okrojek, za ním Miras, třetí Berri a za nimi já s Fadigou. Účast tedy nic moc.

Letmý start se příliš nedařil, nakonec jsme se rozjeli až napočtvrté. I tak to ale nebylo zcela podle představ ředitelství závodu, kolizi v zaváděcím kole jsme se nevyhnuli (no já tedy ano, jiní takové štěstí neměli). Další kolize, tentokrát již vážnější, se odehrála hned ve druhém kole, kdy se trochu zblízka potkali Berri s Okrojkem. Ani jeden z nich to neustál, navíc se do toho připletl i Miras a já s Fadigou jsme se jen tak tak zachránili. Okrojek a Miras nemohli pokračovat, a tak jsme na trati zůstali tři. O chvíli později nás opustil i Berri. Mě a Fadigovi už nezbylo nic jiného, než tu půlhodinu odkroužit ve dvou. Jediné zpestření, bez kterého bych se ovšem obešel, pro mě přišlo v 47. kole, kdy jsem škrtnul o zeď, proletěl do boxů a tam jsem zanechal pár náhradních dílů. To kolo k mechanikům bylo opravdu dlouhé, jet se s tím moc dobře nedalo, ale mohl jsem pokračovat. Druhou pozici jsem tedy nakonec obsadil jen díky odpadlíků. Každopádně gratuluji všem, co dojeli ;) i Fadigovi k vítězství. Loučím se s vámi (snad ne na dlouho) a těším se na 24.5. na moji oblíbenou Georgii :).