TvitážGůgl PlusJůtůpSave the Ring

 

 

Nějakej ten stream

Já na Twitchi :)

Každou neděli ve 20:00 závod na RGPL

by acls us

Nejnovější komentáře

Náhodnej vobrázek

427528_365706260118177_153018101386995_1189856_2087784998_n.png

Odkazy

RGPL - online rFactor liga

TOPlist

   Zdravím všechny příznivce virtuálních závodů z Anglie! Konečně jsme se dočkali plnohodnotného endurance šampionátu v našich končinách. Po zimní Simrace Endurance Challenge, která čítala tři závody a byl to spíš takový test, jestli to má vůbec šanci na úspěch, se pořádající liga Simrace definitivně rozhodla pro větší šampionát, sezónu podle reálného WEC. A u toho samozřejmě s Berrim nesmíme chybět. Tentokrát se ke gétéčkům přidaly i prototypy LMP 1 a tak nás čekalo dlouhé a těžké rozhodování a zvažování pro a proti... Vypdalo to nějak takhle:
„Jedem placku, ne?“ „Tak jo..“
A tak nějak jsme přišli k Porsche 919 Hybrid. Tentokrát už jedeme oficiálně pod týmem RGPL, ale pořád jako tradiční podšálky K&K Racing. O přípravě by bylo možná lepší pomlčet. Jak jsme ji během zimy zanedbávali, tak teď už neproběhla skoro žádná. Naštěstí jsme dostali pár setupů od Kokota Schanela, teda, ehm, Viktora Schenela, na kterém se docela dalo jet, takže aspoň to nám pomohlo.
   Oba jsme nastoupili až do čtvrteční kvalifkace, kde se ukázalo, že nejenže jsem na tom špatně já, což není nic divného, ale že Berri na tom není o moc líp. Běžně mezi námi bývá několik sekund, tentokrát mi dal jen asi půl vteřiny a byli jsme tak trochu nejpomalejší, za námi zůstaly jen ty čtyři posádky, které byly z kvalifikace vyřazeny. I tak jsme si ale věřili na trochu lepší výsledek, než jaké jsme podávali v zimě. Teda aspoň myslím.
   Berri tak v sobotu odstartoval z třinácté pozice a postupně se prokousal až na osmé místo. Tam mi auto předal a čekalo mě tři a půl hodiny kroužení. Nejbližší auto za mnou bylo asi půl minuty a odstup se nijak dramaticky neměnil, ten přede mnou mi ujížděl. Za celou dobu jsem se vlastně nedostal do žádného přímého souboje, celou dobu to byl jen boj s časem. Udržet ty vzadu co nejvíc vzadu a na ty vepředu moc neztrácet. Nejblíž se mi jednou dostal myslím Martin Strobl na čtyři vteřiny, ale pak udělal chybu a tak nedošlo k souboji ani tady. Škoda, na druhou stranu jsem měl alespoň méně příležitostí k chybám. Pár posádek ještě odpadlo, samozřejmě hlavně ty za mnou, bez toho by to nešlo, takže už za námi skončila jen #177 Teamu RGPL. Ale viděli jsme cíl, to se nám v posledních dvou závodech nepodařilo, nejsme poslední a máme body. Takže za mě si myslím, že na to, jak jsme zazdili přípravu, to nebylo až tak špatné. A příště to snad bude o něco lepší, nebo aspoň doufám.
   Každopádně díky všem! Hlavně pánům ze Simrace, že se do toho pustili, určitě není jednoduché něco takového zorganizovat. Díky všem, kdo se zúčastnili, protože bez lidí, ať těch vepředu, nebo těch vzadu, by to prostě nešlo. I přes řeči, které se vedly, by to nakonec nemusela být nějak špatná sezóna. Pro mě osobně to je další úžasná zkušenost, protože proplétání s plackou mezi gétéčky je masakr,jaký jsem ještě nezažil. Je v tom ještě trochu bordel, ale myslím, že se to nakonec všichni naučíme. Jo, asi nesmím zapomenout pogratulovat vítězům, nečekaně vyhrála naše posádka Jimmy - Davča, takové ty lamky z konce pole. Takže ještě jednou díky a budu se těšit příště na další šestihodinovku, tentokrát ve Spa!